Jakie są najczęstsze przyczyny powstania wgniotek samochodowych?
- Szczegóły
Wgniecenia samochodowe są częstym problemem, z którym musi się zmierzyć wielu właścicieli samochodów. Mogą być one spowodowane przez kilka czynników — od drobnych wypadków przytrafiających się podczas jazdy, do złej pogody. Zrozumienie przyczyn wgnieceń samochodowych może pomóc właścicielom samochodów podjąć środki zapobiegawcze, aby zmniejszyć szanse na uzyskanie wgnieceń w swoich pojazdach. Jak chronić auto przed wgniotkami?
Przez co powstają małe wgniecenia na karoserii auta?
Niewielkie wgniecenia samochodowe są powszechnym problemem. Mogą być one spowodowane przez wiele czynników, jednak najczęstszym winowajcą jest pogoda. Porywisty wiatr, poruszający gałęziami, intensywna ulewa bądź grad często tworzą na karoserii drobne, ale nieestetyczne uszkodzenia. Z kolei na parkingach auto może zostać zniszczone przez nieostrożne otwieranie drzwi, pojazdu stojącego obok. Wgiotki samochodowe powstają również przez kolizję. Niestety — zdarzają się też sytuacje, w których ktoś celowo uderzy karoserię, powodując zniszczenie.
Usuwanie wgnieceń metodą PDR
Na szczęście w dobrym warsztacie można liczyć na usuwanie wgnieceń bez lakierowania. W okolicach Żywca czynnością tą zajmie się firma Bartłomieja Szatanika. Sprawdzoną metodą na wyeliminowanie tego rodzaju uszkodzeń jest PDR. Polega ona na użyciu specjalnych narzędzi, pozwalających na usunięcie wgniotek. Proces ten trwa stosunkowo krótko, a wyniki są zadowalające, gdyż w większości przypadków wgniecenia udaje się wyeliminować. Co więcej, nierzadko nie trzeba martwić się lakierowaniem karoserii. Warto jednak mieć na uwadze, aby w miarę możliwości stawiać pojazd w garażu, a jeśli stoi na zewnątrz — osłaniać go plandeką. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się wgnieceń.